Kuvaus
Citadel Particle Drive High Gain Distortion on säröpedaali, joka on suunniteltu toistamaan modernin brittiläisen high gain -vahvistimen olemus. Tehokas gain-rakenne mahdollistaa sekä kevyet overdrive-soundit, että täyden high gain -särön. Pedaalissa yhdistyvät säröpiiri ja adaptiivinen kohinaporttiteknologia, joka on peräisin Dynazero-pedaalista.
Säätimet ja toiminnot:
- Output – tällä säätimellä määritellään ulostulon äänenvoimakkuus
- Gate – tällä säätimellä asetetaan kynnystaso, jolla kohinaportti avautuu – tason ylittävät signaalit päästetään läpi, kun taas sen alapuolisia signaaleja vaimennetaan tai hiljennetään – portin tunnistin sijaitsee ennen säröpiiriä
- Tone – tällä säätimellä muokataan säröpiirin jälkeistä ylätaajuusvasteetta
- Gain – säätimellä määritellään särön määrä
- Character – tällä kytkimellä voidaan valita kolmen erilaisen soundin välillä, jotka eroavat toisistaan keskitaajuuksien scoopin ja paksuuden suhteen
- Initial Power State – pedaalin sivussa olevalla kytkimellä voidaan valita, käynnistyykö pedaali virran kytkemisen yhteydessä aktiivisena vai ohitettuna (bypass-tilassa)
Toimii 9V muuntajalla (lisävaruste).
Lisää tietoa: https://www.citadel-electronics.com/
















Arviot
Tuotearvioita ei vielä ole.