115,00 

Toimitus: 9.00 €
Heti saatavilla (myymälästä, ja verkkokaupasta n. 1-2 arkipäivässä)
Tuotetunnus (SKU): JHS-3SHT Osastot: , , Valmistaja:

Kuvaus

JHS 3 Series Harmonic Trem tuo 1960-luvun klassisista amerikkalaisvahvistimista tutun harmonic tremolo -soundin kompaktiin pedaaliin. Harmonic tremolo jakaa signaalin eri taajuusalueisiin ja moduloi niitä vuorotellen, minkä ansiosta lopputulos on tavallista tremoloa kolmiulotteisempi ja hieman Uni-Vibe-henkinen.

Kytkimellä voidaan vaihtaa kahden tremolotyypin välillä. Toisessa tilassa pedaali toimii perinteisempänä vahvistintyylisenä tremolona ja toisessa varsinaisena harmonic tremolona.

Ominaisuudet:

  • Kaksi tremolotyyppiä
  • Klassinen amp-style tremolo
  • Harmonic tremolo
  • Pehmeä, aaltoileva ja kolmiulotteinen modulaatio
  • Sopii vintage-soundeista psykedeelisiin tekstuureihin
  • 9 V DC, center negative
  • Virrankulutus 65 mA

Made in USA!

JHS 3 Series on yhdysvaltalaisen JHS Pedalsin edullisempi pedaalisarja, joka tarjoaa laadukkaat ja helposti lähestyttävät efektit selkeillä säädöillä. Sarja kattaa laajasti erilaisia efektejä overdrivesta, distortionista ja fuzzista aina chorus-, delay-, reverb- ja modulaatioefekteihin. 3 Series -pedaalit on suunniteltu tarjoamaan hyvä soundi, yksinkertainen käytettävyys ja erinomainen hinta-laatusuhde niin aloittelijoille kuin kokeneemmillekin soittajille.

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “JHS 3 SERIES HARMONIC TREMOLO”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *