115,00 

Toimitus: 9.00 €
Heti saatavilla (myymälästä, ja verkkokaupasta n. 1-2 arkipäivässä)
Tuotetunnus (SKU): JHS-3SPH Osastot: , Valmistaja:

Kuvaus

JHS 3 Series Phaser on monipuolinen kuusiportainen phaser, jonka lähtökohtana ovat 1970-luvun klassiset phaser-soundit. Se pystyy perinteisen pehmeästi aaltoilevan phaserin lisäksi myös selvästi modernimpiin ja kokeellisempiin modulaatioihin.

Blend-säädin mahdollistaa efektoidun ja kuivan signaalin tasapainottamisen, ja Feedback-kytkimellä phaserin resonanssia ja luonnetta voidaan muuttaa. Lopputuloksena on yksinkertainen mutta huomattavan laaja-alainen phaser.

Ominaisuudet:

  • Kuusiportainen phaser
  • 1970-luvun phasereista inspiroitu soundi
  • Blend-säätö
  • Rate-säätö
  • Width-säätö
  • Feedback-kytkin
  • Sopii sekä klassisiin että kokeellisiin phaser-soundeihin
  • 9 V DC, center negative
  • Virrankulutus 70 mA

Made in USA!

JHS 3 Series on yhdysvaltalaisen JHS Pedalsin edullisempi pedaalisarja, joka tarjoaa laadukkaat ja helposti lähestyttävät efektit selkeillä säädöillä. Sarja kattaa laajasti erilaisia efektejä overdrivesta, distortionista ja fuzzista aina chorus-, delay-, reverb- ja modulaatioefekteihin. 3 Series -pedaalit on suunniteltu tarjoamaan hyvä soundi, yksinkertainen käytettävyys ja erinomainen hinta-laatusuhde niin aloittelijoille kuin kokeneemmillekin soittajille.

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “JHS 3 SERIES PHASER”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *