299,00 

Ilmainen toimitus
Keskusvarastossa (saatavilla n. 4-10 päivässä)
Tuotetunnus (SKU): 10023039 Osastot: , Valmistaja:

Kuvaus

Alex Lifeson ja Lerxst esittelevät yhteistyössä innovatiivisista pedaaleistaan tunnetun Morleyn kanssa uusimman lisäyksen Lerxst-kitarapedaalisarjaan – Lerxst Blah Blah -pedaalin. Lifesonin omaleimaisen wah-efektin käytön ,sekä hänen loputtoman uusien ja innovatiivisten soundien etsintänsä innoittamana syntynyt Blah Blah on yksi ainutlaatuisimmista koskaan suunnitelluista pedaaleista. Se avaa rohkeasti oven sekä klassisten, että avantgardististen wah-soundien maailmaan, jotka ovat kaikki käytettävissä yhdellä jalanliikkeellä.

Blah Blah perustuu Morleyn legendaariseen kytkimettömään optiseen wah-piiriin, jota Lifeson sekä Lerxstin ja Morleyn suunnittelutiimit ovat hienosäätäneet huolellisesti. Lopputuloksena on ilmeikäs ja lähes puhemainen vaste, joka toimii yhtä hyvin niin perinteisissä kuin moderneissakin wah-sovelluksissa.

Innoituksensa Lifesonin ikonisesta Rock and Roll Hall of Fame -vihkiäispuheesta saanut kytkettävä Blah Blah Circuit tuo pedaaliin runsaan valikoiman ilmeikkäitä ja soittoherkkiä suodatintehosteita. Ne voivat muuntaa pedaalin läpi kulkevan instrumentin äänen niin ihmisääntä kuin syntetisaattoria muistuttaviksi sävyiksi – mukaan lukien tunnistettava ”Blah!”-efekti.

Sisäänrakennettu tone-säädin mahdollistaa näiden efektien tarkkaan taajuuskorjauksen ja soundin hienosäädön.

Ominaisuudet:

  • Morleyn legendaarinen kytkimetön, optinen wah-piiri
  • Kytkettävä Blah Blah Circuit tarjoaa ilmeikkäitä suodatintehosteita
  • Blah Blah Circuit perustuu vintage-henkiseen Morley Pik-A-Wah -piiriin
  • Pedaalilaudalle sopiva kompakti koko: 17,4 × 11,4 × 6,4 cm (P × L × K)
  • Morleyn tunnettu elektro-optinen rakenne – ei kuluvia potentiometrejä
  • Laadukas puskurointipiiri varmistaa puhtaan soinnin ja vahvan lähtösignaalin
  • Pimeässä hohtava poljinpinnan kumireunus
  • Virtalähteenä 9 V paristo tai 9 V verkkolaite – yhteensopiva useimpien 9 V -virtalähteiden kanssa
  • Kestävä kylmävalssatusta teräksestä valmistettu runko ja LED-merkkivalo
  • Soveltuu käytettäväksi kitaran, basson ja kosketinsoitinten kanssa

Made in USA!

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “MORLEY LERXST ALEX LIFESON BLAH BLAH WAH”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *